Połączenie Revit

Osobne pliki *.rvt możemy łączyć w celu ułatwienia zarządzaniem większym projektem, złożenia plików branżowych lub zwyczajnie zwiększenia wydajności pracy. Połączenie ma sporą przewagę nad importem, ponieważ umożliwia wczytanie ponowne lub usunięcie z pamięci podłączonego pliku. Funkcje te są bardzo pomocne w sytuacji, gdy podłączony plik ulega ciągłym zmianom. Jak jednak wygląda linkowanie plików, w którym również są zdefiniowane połączenia, a więc model zagnieżdżony?.

 

 

Model zagnieżdżony

Wyświetlanie modelu zagnieżdżonego uzależnione jest od typu odniesienia. Zarówno z zakładce “Wstaw” jak i “Zarządzaj” mamy dostęp do okna “Zarządzanie łączami”. Odniesienia posiada dwa typy: Nakładanie oraz Zamocowanie. Przyjrzyjmy się czym oba tryby się różnią.

Nakładanie

Gdy ustawimy typ odniesienia na nakładanie, pogram nie załaduje modeli zagnieżdżonych, a więc nie wyświetlą się w naszym projekcie. Sytuacje obrazuje grafika poniżej. Mamy otwarty plik “C”, do którego podłączamy model “B”. Pomimo, że w pliku “B” jest połączenie (“A”), nie wyświetli się w pliku “C”.

 

Zamocowanie

Jeżeli zmienimy ustawienie Typu na Zamocowanie dla pliku “A” w pliku “B”, podczas podłączenia pliku “B” do naszego projektu “C”, nasz zagnieżdżony plik (“A”), wyświetli się w projekcie “C”. Sytuacje obrazuje poniższa grafika.

Gdy projekt “A” może zostać wyświetlony w modelu hosta (model “C”), mamy możliwość edycji sposobu wyświetlania modelu zagnieżdżonego przy użyciu rozbudowanych filtrów. To zagadnienie zostawiam jako temat kolejnego wpisu.

Tags:

Zobacz podobne

Typ części Autodesk Revit

Parametr “Typ części”

Każda z rodzin MEP posiada parametr “Typ części”. Jest on niewidoczny z poziomu projektu, a ...

Worksets, czyli Zadania w Autodesk Revit

Słowem wstępu Idea współdzielenia projektu jest niezwykle przydatna przy współpracy zespołu. Program Autodesk Revit ...

5# zasad korzystania z pliku *.dwg w Revicie

Wstęp Przenoszenie danych projektowych pomiędzy AutoCADem a Revitem jest możliwe, jednak korzystanie z tego ...