TOP 5 nowości w Autodesk Revit 2019

W połowie kwietnia Autodesk opublikował najnowszą wersję oprogramowania Revit, opatrzoną numerem 2019. Nowe wydanie udoskonala proces pracy użytkownika, poprawiając i dodając szereg funkcji w stosunku do swoich poprzednich wydań. W dzień premiery Autodesk przedstawił na swoim blogu listę najważniejszych usprawnień (*klik*). Aby ocenić prawdziwą przydatność nowych funkcji należy przetestować ich wkład w proces projektowania. Z perspektywy miesiąca (i tygodnia) użytkowania oprogramowania Revit 2019 przedstawiamy nasz obiektywny ranking pięciu najważniejszych nowych funkcjonalności wprowadzonych przez Autodesk.

#5 Pasek z widokami

Nowa wersja oprogramowania ułatwia przełączanie się między otwartymi w projekcie widokami. W programie pojawia się pasek, dzięki któremu możemy przejść na konkretny widok lub go zamknąć (nigdy więcej ctrl+tab!).

 

pasek z widokami w Autodesk Revit 2019

#4 Praca na kilku ekranach

Do najnowszej wersji Autodesk Revit wprowadzona została funkcjonalność, pozwalająca na pracę na kilku monitorach. Z pewnością jest to ułatwienie, na które czekało wielu użytkowników oprogramowania. Zwiększenie przestrzeni roboczej może przynieść ogromne korzyści dla wydajności pracy niejednego projektanta.

praca na kilku ekranach w Autodesk Revit 2019

#3 Podwójny wzór

Z pozoru błahe rozszerzenie funkcjonalności jest w naszych oczach jednym z najbardziej przydatnych. Wersja 2019 umożliwia nam dodanie dwóch nakładających się wzorów w obrębie jednego materiału. Rozszerzenie dotychczasowej funkcjonalności o dodatkowy slot, który możemy wypełnić interesującym nas wzorem znacznie ułatwia tworzenie bardziej złożonej grafiki dla unikalnych materiałów oraz identyfikację elementów w projekcie.

podwójny wzór w Autodesk Revit 2019 podwójny wzór w Autodesk Revit 2019

#2 Nowa reguła logiczna

Poprzednie wersje oprogramowania Revit zawężały możliwości tworzenia filtrów jedynie do wartości logicznej “i” (z ang. and). W wersji Revit 2019 dodana została reguła “lub” (z ang. or). Tym samym w prostszy sposób możliwe jest utworzenie filtrów widoku, wyróżniających interesujące nas komponenty.nowa reguła logiczna w Autodesk Revit 2019

#1 Uwolniona perspektywa

I wreszcie, prawdziwy crème de la crème, długo wyczekiwana przez wielu użytkowników możliwość pracy w perspektywie. Działanie w takim widoku znacznie skraca czas potrzebny na wymodelowanie/edycję obiektów, ponieważ znika konieczność przełączania się na widoki 2D, aby zorientować się w modelu.

perspektywa w Autodesk Revit 2019

To tylko niektóre ze zmian wprowadzonych do nowej wersji Autodesk Revit. Ranking prosimy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ każdy z nas może przypisywać odmienną wartość wprowadzonym przez autorów oprogramowania zmianom.

Tags:

Zobacz podobne

Ogrodzenie na spadku

Narzędzie “Poręcz” Do nowości funkcjonalnych aktualizacji oprogramowania Autodesk Revit 2017 należy udoskonalenie narzędzia „Poręcz”. ...

Dziedziny widoku Autodesk Revit

Za co odpowiedzialna jest Dziedzina widoku?

Za to, co widzimy w danym widoku odpowiedzialne są m.in. ustawienia: stylów obiektów, nadpisań ...

Update Revit 2018.1

Najnowsza wersja Revit 2018.1 jest już dostępna Revit 2018.1 jest dostępny na kontach Autodesk ...