Nie istnieje oprogramowanie idealne. Proporcjonalnie do czasu pracy w programie rośnie liczba zagadnień, których opracowanie jest utrudnione, a nawet niemożliwe. Przykładowa lista uwag zgłaszanych przez użytkowników Autdoesk Revit stale się zwiększa i jest dostępna >>TUTAJ<< Oczywiście, z każdej sytuacji można znaleźć wyjście, jednak często odnalezienie go potrafi zająć dużo czasu. Poniżej przedstawiamy listę niedociągnięć w oprogramowaniu Revit, z którymi mamy styczność podczas codziennej pracy. Strzeż się, Autodesk – temat będzie rozwijany!

#1 Kąt nachylenia rampy

Kat nachylenia rampy
Kat nachylenia rampy

Pewnie każdy projektant spotkał się z koniecznością opisania kąta nachylenia rampy. Oczywiście mowa tutaj o komponencie, który powstał przez użycie systemowego narzędzia Rampa. Niestety próby dokonania tego zakończą się fiaskiem. Rozwiązanie jest proste i może zostać zastosowane w innych podobnych sytuacjach. Wystarczy wstawić etykietę na innym komponencie, a następnie przesunąć go na rampę.

Kat nachylenia rampy - rozwiazanie
Kat nachylenia rampy – rozwiazanie

#2 Zablokowany zakres modelu

Pracując na różnych modelach spotykamy się z niezliczoną ilością sytuacji nieodpowiedniego wyświetlania komponentów. Elementy bardzo często są ukryte lub niedostępne do edycji. Przykładem powielającym się dosyć często jest zablokowana właściwość widoku dotycząca Zakresu modelu.

Zakres modelu
Zablokowany zakres modelu

Problem spowodowany jest kształtem aktualnego zakresu przycięcia. Co ciekawe, nie ma znaczenia czy jest on zastosowany do omawianego widoku. W sytuacji, gdy jego kształt jest różny od prostokąta edycja zakresu modelu staje się niedostępna.

Zakres widoku - rozwiazanie
Zakres widoku – rozwiazanie

#3 Grubość stropu ze spadkiem

Zestawienie stropow
Zestawienie stropow

Tworzenie stropu ze spadkiem to z pozoru prosta czynność, która potrafi przysporzyć wiele problemów. Popularne są dwie metody: wykorzystanie strzałki nachylenia lub edycja kształtu poprzez zmianę podelementów. Przekonajmy się czy wynikowo komponenty wymodelowane w różny sposób są jednakowe.

Strop - rozbieżności
Strop – rozbieżności geometrii

Strop ze znacznikiem A powstał z wykorzystaniem strzałki nachylenia, B – poprzez edycję kształtu. Oba komponenty w zestawieniu mają identyczną objętość. Jednak po nałożeniu stropów na siebie można zauważyć znaczne rozbieżności w wymiarach geometrii.

Podsumowanie

Oprogramowanie Autodesk Revit potrafi zaskoczyć – zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Pomimo niedociągnięć, których nie sposób zliczyć na palcach obu rąk, jest potężnym narzędziem do realizowania najbardziej wymagających projektów w technologii BIM.

Tags:

Zobacz podobne

Teksturowanie w Revicie

Definicja Według ogólnie przyjętej definicji teksturowanie to technika stosowana w grafice trójwymiarowej. Jej celem jest przedstawienie powierzchni ...

Programowanie wizualne, czyli rzut oka na Dynamo

Każdy projekt bazuje na konkretnych wymogach i ustaleniach, określających geometrię czy funkcjonalność. Dostosowując się ...

Parametryzowanie wymiarów elementu

Parametry Parametry umożliwiają sterowanie wartościami konkretnej zmiennej komponentu, przykładowo mogą być to wymiary, materiały ...